fbpx

PŘÍBĚH ORLOJEK

 

“NEVYRÁBÍM PRODUKTY, SNAŽÍM SE TVOŘIT HODNOTY”

Jsem fascinován středověkými věžními hodinami. Uměním starých mistrů, kteří dokázali skoro nemožné a tato vášeň se výrazně propisuje do mých prací.

Jmenuji se Jiří Kubr a stavím pro Vás hodinky.


 

Cesta

 Celý život jsem se pracovně pohyboval v oboru výroby mikroelektroniky, ať už v japonské hi-tech továrně, nebo českém start-upu. Když mi bylo okolo 30let,  pocítil jsem potřebu tvořit něco krásného a začal hledat.

Na této strastiplné cestě bylo nutné podniknout výpravu do mého dětství a krok po kroku projít svůj život až do současnosti. Vše bylo z části vědomé, ale velkou práci odvedla oblast nevědomí a první vnuknutí se dostavilo někdy v roce 2013. Pak se vše třídilo a čistilo a výsledkem bylo studium měření času od jeho počátků až po současné hodinářské mistry.

Začal jsem experimentovat s výrobou stolních hodin z recyklovaných plechovek od konzerv. V tu dobu jsem také zkonstruoval a postavil CNC frézku pro vyřezávání složitějších dílů a začal studovat principy a postupy výroby náramkových hodinek. Frézku bylo nutné vylepšit pro zvýšení přesnosti a možnosti řezání měkkých kovů a pak již nic nebránilo ve vývoji prvního kusu. Byly to kapesní hodinky, které mě toho hodně naučily a mám je schované na památku. Tomuto uměleckému řemeslu jsem úplně propadl a začal pracovat na prvním náramkovém modelu.

Atelier

Moje dílna je zároveň mým domovem. V půdní části se nachází obráběcí stroje včetně CNC frézky vlastní konstrukce. Tady obrábím nahrubo veškeré komponenty.

 

Ty pak putují o patro níže k mému pracovnímu stolu. Ten je mým mikrokosmem, kde komponenty dolešťuji, povrchově upravuji a nakonec finálně montuji. Návrhy a projekce se dějí z největší části taky tady.


 

ZPĚT NA ORLOJKY