fbpx

Fenix

„Orlojky Fenix jsou manifestací cykličnosti všeho dění. Tento, na zakázku zhotovený, dámský unikát to každých dvanáct hodin připomíná. Abstraktní dekor uprostřed ciferníku spolu s minutovou ručkou každých 12 hodin vytvoří siluetu ptáka Fenixe mířícího ke slunci.“

Pokračovat ve čtení “Fenix”

Ghali

Zakázkové orlojky GHALI

„Africká divočina, nespoutaná síla bytí. Každou minutu se zde odehrává nekonečný životní cyklus se všemi vítězstvími i pády. Těší mne, že jsem mohl zhotovit tento unikátní kus orlojek, do kterého je toto otištěno.“

Pokračovat ve čtení “Ghali”

Strojky Sellita v orlojkách

 

Mám obrovskou radost. Podařilo se mi navázat přímou spolupráci se švýcarskou manufakturou Sellita, vyrábějící špičkové mechanické hodinkové strojky. Jejich cesta do mé dílny nebyla úplně jednoduchá, ale nakonec se podařilo a po několika měsících a úvodních formalitách se započala výroba pěti prvních strojků pro orlojky. Na kvalitní práci je třeba si počkat. O to více si cením, že vám je nyní mohu nabídnout v orlojkách KUBR.   Společnost Sellita je jedním z pilířů švýcarského hodinářství a já mám to potěšení vám ji nyní představit.

Pokračovat ve čtení “Strojky Sellita v orlojkách”

Revo Virino

Když se na mě pan Martin obrátil s poptávkou na výrobu dámských orlojek, neváhal jsem ani minutu a hned jsme si domluvili setkání. Přišel s různými prvky zosobňující svou ženu a rodinu. Okamžitě jsme se začali bavit nad několika nápady, ze kterých vykrystalizovala skoro čtvrtletní spolupráce. Na jejím konci vznikl dárkový set šperků a dámských orlojek Revo Virino.

Pokračovat ve čtení “Revo Virino”

Simplyfera Roberto

 

Tento kousek vyrobený na zakázku pouze v jednom exempláři byl pro mě velkou výzvou. S paní Andreou jsme ho postavili pro jejího manžela Roberta k jubilejním narozeninám a když jsem dotáhl poslední šroubek, pocítil jsem velkou radost.  Orlojky Roberto totiž nejsou jen hodinky, ale příběh středomořského ducha s českým srdcem. 

Pokračovat ve čtení “Simplyfera Roberto”

Co vydrží dřevěné hodinky?

Než jsem začal s výrobou hodinek ze dřeva, nikde na internetu jsem se nemohl dopátrat co reálně mohou vydržet. Všude se to hemžilo propagačními texty, ale žádná reálná zkušenost. Je to docela pochopitelné, neboť dřevěné hodinky jsou docela mladý koncept. Začal jsem tedy s tím, že jsem vyrobil prototyp Orlojek Perun a nosil je nonstop na ruce. Teď už je to skoro rok, a tak si můžete přečíst moje zkušenosti s ním, podložené reálnými fotografiemi. Pokračovat ve čtení “Co vydrží dřevěné hodinky?”

Jak funguje mechanický hodinkový strojek?

 

Mechanický hodinkový strojek

 

Skoro by se zdálo, že s nástupem quartzových hodinkových strojků je klasickým mechanickým hodinkám odzvoněno. Avšak společnosti, které technologii mechanických pohonů neodstavili nyní zažívají velkou renesanci. Tyto hodinky v sobě totiž ukrývají miniaturní mechanický život. Mají opravdové malé bijící srdce.

Pokračovat ve čtení “Jak funguje mechanický hodinkový strojek?”