fbpx

Co čeká Orlojky v roce 2020?

Na rok 2020 chystám pro Orlojky hodně novinek. Budu se toho muset hodně naučit, na což se moc těším. 

Simplyfera Ambiopia

Hodinky Ambiopia – studie

 

Další hodinky z mé dílny budou dosti specifické. Bude to typ tzv. dual time, kde si kromě našeho času, můžete nastavit ještě jeden světový. Ciferník budou tvořit dva indexové kotouče umístěné nad sebou. Pouzdro Simplyfera bude vylepšené o mosazná pouzdra stěžejek a vylepšením projde i vnitřní architektura. Tento model bude vyhotoven pouze ve dvou exemplářích.

Nové technologické prvky: Na tomto projektu chci zvládnout technologii galvanického pokovení komponent, usazování kovových pouzder šroubků a soustružení kruhových komponent.


Simplyfera – Zatím bez názvu

Dalším projektem budou hodinky s kovovým jádrem. Bude se stále jednat o Simplyferu avšak jejich jádrem bude kovová utěsněná kapsle. Připravím se na nich na výrobu hodinek s mechanickými strojky. Budou mít atypické zobrazení data a budou velmi náročné na přesnou výrobu jednotlivých komponent. Také zde chci zvládnout výrobu vlastních kožených řemínků. Hodinky budou opět vyhotoveny pouze ve dvou exemplářích.

Nové technologické prvky: Přesné obrábění kovových dílů a jejich pájení. Výroba vlastních kožených řemínků.


Simplyfera – Mechanické hodinky

mechanický hodinkový strojek

 

Dále se již vrhnu na výrobu mechanických hodinek. Bude se jednat o standardní modelovou řadu. Vyrábět ji budu na objednání a tak si budete moci zvolit personifikaci dle vlastních představ. Standardně již budou dodávány s koženými řemeny vlastní výroby. Tyto hodinky již budou mít ručně vyráběné ručky a budou mít charakteristické znaky tzv. Orlojek. A jaké, že ty znaky budou? To si zatím ještě nechám pro sebe:).

Nové technologické prvky: Vývoj a výroba standardizovaného kovového jádra se zabudováním mechanického strojku. Výroba ruček a dalších mikrokomponent. Výroba dýnka s průhledem na strojek. Osazení mechanických strojků. Personifikace rotorů automatických strojků.


Robusta – Výroba prototypu pro testování

Návrh, vývoj a výroba prototypu pouzdra Robusta. Pouzdro pak budu podrobovat zátěžovým testům. Ty prověří jeho mechanickou odolnost, voděodolnost a další.

Nové technologické prvky: Seznámení se s pryskyřicí napuštěným dřevem a jeho vlastnostmi. Obrábění bronzu jako základního materiálu sendvičové konstrukce Robusty. Test antishock systému vlastní konstrukce chránícího strojek proti nárazům. Seznámení se a otestování nanoimpregnace povrchu.


Úkolů pro letošní rok tedy není málo a tak mi nezbývá, než se vrhnout do práce.

Přeji Vám všem naplno prožitý nový rok 2020.

 

ZPĚT NA ORLOJKY