fbpx

Fenix

„Orlojky Fenix jsou manifestací cykličnosti všeho dění. Tento, na zakázku zhotovený, dámský unikát to každých dvanáct hodin připomíná. Abstraktní dekor uprostřed ciferníku spolu s minutovou ručkou každých 12 hodin vytvoří siluetu ptáka Fenixe mířícího ke slunci.“

Specifikace

Serie: zakázková výroba      S/N:  1/1
Rozměry:  průměr 28 mm
Pouzdro:  bronz, ocel 316L
Strojek: Ronda 762G, Swiss made
Typ: quartz
Sklo: safírové
Funkce:  hodiny, minuty
Rezerva: rezerva chodu (výdrž baterie) cca 10 let
Řemínek:  kožený na zakázku ručně šitý Šíma Prague.

 

Pouzdro

Pouzdro hodinek je celé zhotoveno ručně z bronzu a doplněno víkem z antialergické ušlechtilé nerezové oceli 316L. Povrch pouzdra je jemně matovaný. Přední stranu pouzdra kryje safírové sklo.

Ciferník

Hodiny zobrazuje otočný disk s indexy čísel 1-11. Ve 12:00 se zde místo číslice objeví symbol slunce. Nad ním pak minuty zobrazuje klasická minutová ručka lakovaná do černého odstínu. Ve 12:00 abstraktní dekor na orloji s minutovou ručkou vytvoří siluetu ptáka Fenixe letícího ke slunci.

Krycí deska orloje je dekorována americkým ořešákem napuštěným směsí tungového oleje a karnaubského vosku. Ocelové detaily jsou jemně matované.

Zde můžete vidět celý průběh „povstání Fenixe z popela“:
 

Strojek

Srdcem hodinek je švýcarský  jemný strojek Ronda 762G.

Historie společnosti sahá až do roku 1946, kdy jí založil vynalézavý mechanik William Mosset. Firma se po japonské quartzové revoluci  v sedmdesátých letech začala specializovat na vývoj bateriových strojků a ve Švýcarsku si na tomto poli udržuje dominantní postavení.

Kalibr Ronda 762G je celokovový jemný strojek zobrazující hodiny a minuty. I tento kalibr disponuje pro Rondu typickou dlouhou výdrží baterie až okolo deseti let.

Řemínek

Hodinky jsem původně osadil řemínkem z veganské kůže, avšak již během předávání hodinek se začal doslova rozpadat, a tak jsme nechali ušít nový u pana Šímy z kvalitní kůže v odstínu ladícím s dřevěným dekorem.

 

Gravírování

Na dýnko hodinek je gravírovaný rok vzniku 2023 spolu s  důležitým sdělením pro novou majitelku :).


Také byste chtěli své Orlojky na míru? Více o zakázkové výrobě se dozvíte tady.

 

ZAKÁZKOVÁ VÝROBA