fbpx

Pouzdro Simplyfera vs. Robusta

Simplyfera nebo Robusta? Tato označení jsou uvedena u všech hodinek v kolonce typ pouzdra a zastupují typ jejich konstrukce. Jedná se spíše o principy než o dogmaticky vymezená pravidla, která nelze pozměnit. Představme si je jako ženský a mužský princip. Muž i žena disponují oběma, ale v různém poměru, a díky tomu vzniká unikátní charakter každého jednotlivce. Proto Simplyfera může mít prvky z Robusty a naopak.

Simplyfera:

Krásný v jednoduchosti. Celodřevěné pouzdro, u mechanických hodinek vybavené kovovou vložkou. Sklo minerální. Vlhkotěsné i prachotěsné avšak ne voděvzorné. Povrch pouzdra napuštěn přírodním vysoce tvrdým olejem za tepla a vnitřek ošetřen pryskyřicí.

+ nízká hmotnost
+ celodřevěný design, vyniká zde struktura dřeva
+ řešení pro alergiky na kovy

– nejsou voděvzdorné

Robusta:

Vydrží mnoho vzpomínek. Pouzdro je vhodné pro fyzicky aktivní majitele. Sportovce, manuálně pracující, ale i pro zájemce o vícegenerační společenské hodinky. Sendvičová konstrukce pouzdra kov a dřevo podtlakově napuštěné pryskyřicí opatřené nano impregnací. Sklo safírové. Vlhkotěsné, prachotěsné, voděvzdorné. Uvnitř kovová kapsle chránící strojek, možnost pružného silikonového lože strojku jako ochrana proti nárazům.

+ vysoká mechanická odolnost
+ strojek chráněn proti otřesům
+voděvzdorné (hloubka dle modelové specifikace)

-vyšší hmotnost

 

ZPĚT NA ORLOJKY