fbpx

AMBIOPIA

Dva světy. Přestože jsou odděleni, zůstávají spolu. Dvě časová pásma, ale společný okamžik. Hodinky Ambiopia mají dva nezávislé strojky, dvě hodinové a dvě minutové ručičky. Černý americký ořech se doplňuje s načervenalou českou blumou. Tik-tik—tik-tik.


Serie: Limitovaná 2ks, S/No 1/2 a 2/2
Rozměry: Průměr 46mm, přes nožičky 56mm
Pouzdro: Černý ořech a bluma, typ Simplyfera
Kalibr: Citizen 2025 a Citizen 2035
Typ: Quartz
Sklo: Minerální
Funkce: 2x hodiny, 2x minuty, 1x vteřiny
Rezerva: 2 roky (předpokládaná výdrž baterie), více viz ÚDRŽBA
Řemen: Základní Mavex, 20mm – kožený

TECHNICKÝ POPIS 

Pouzdro je vyfrézováno z černého ořešáku a opatřeno lunetou soustruženou z blumy a je napuštěno přírodním vysoce tvrdým olejem za tepla. Vnitřek pouzdra je zafixován přírodní pryskyřicí, aby byla zajištěna úplná těsnost porézního dřevěného materiálu. Nožičky pro upevnění řemínku jsou osazeny mosaznými pouzdry pro stěžejky. Pro dosažení odpovídající těsnosti jsou pouzdra korunek vyfrézované z mosazi na kterých jsou nasazené kovové korunky s těsnícími O kroužky. Těsnění víka je vlastní výroby ze silikonového kaučuku.  Hodinky jsou osazeny kvalitním minerálním plochým sklem. Srdcem hodinek jsou dva japonské kalibry Citizen Miyota 2025 a 2035 zobrazující hodiny, minuty a vteřiny. Na ciferníku se pak nacházejí dva ukazatele času a dají se nezávisle na sobě nastavit pro dvě světová časová pásma.

Díky své celodřevěné konstrukci jsou hodinky opravdu neuvěřitelně lehké a vhodné i pro ty, kteří mají alergii na kovy. V takovém případě je ale zapotřebí vyměnit sponu na řemínku nejlépe za titanovou. Pokud o ni máte zájem, uveďte to prosím v objednávce.

Hodinky jsou dodávány v dřevěné uzavíratelné kazetě (již v ceně).

Cena modelu: VYPRODÁNO,-Kč

(Může se lišit v případě úprav na přání.)

 

 

 


Jak vznikaly dřevěné hodinky Ambiopia?

Čtěte dále v článku: Výroba hodinek Ambiopia


 

ZPĚT NA ORLOJKY