fbpx

AETERNITAS S/N: #1

DOBRÝ DEN, PŘÁTELÉ ORLOJEK

Představuji Vám nejnovější autorské dílo z mé dílny. Posunul jsem se ve své tvorbě o velký kus vpřed a orlojky Aeternitas jsou prvním představitelem této mé nové tvůrčí etapy a nyní jsou pro Vás zde k dispozici.

JEDEN PŘÍBĚH, JEDEN KUS

„Každý moment je jedinečný, a my bychom měli umět vnímat krásu světa v každém okamžiku“

František Drtikol

František Drtikol, významný český fotograf a umělec, zanechal nesmazatelnou stopu ve světě umění a filozofie v první polovině 20.století. Jeho práce byla známa pro svoji mystiku, symboliku a duchovní hloubku. Do hodinek jsem nevložil žádné přímočaré symboly, to by hlavní odkaz tohoto významného umělce popíralo. Jen jsem nechal proudit sílu inspirace a výsledek tohoto mého, přibližně rok trvajícího, procesu je tento soliterní kus.

Jinak hleďte co nejdříve na moji formu zapomenoutnikde mě nehledejte – jsem všude

František Drtikol

Hodinky Aeternitas (Věčnost) Vám připomenou, že čas je víc než jen měřitelnou jednotkou. Čas je cestou k hlubšímu pochopení smyslu života. Tento unikát nese seriové číslo #1.

STROJEK

V hodinkách bije špičkový švýcarský kalibr Sellita SW200-1. Společnost Sellita byla založena v roce 1950 v La Chaux-de-Fonds a má dlouhou tradici v montáži, konstrukci a výrobě vynikajících mechanických strojků. Výroba podsestav je plně automatizovaná, avšak většina finální montáže se provádí ručně. V průběhu let se Sellita stala jedním ze základních pilířů švýcarského hodinářského průmyslu.

Kalibr SW200-1 disponuje 26 kameny a automatickým nátahem. Setrvačka běží na frekvenci 28800 kmitů za hodinu. Kromě času zobrazuje také datum. Strojek je také vybaven funkcí stop second jež zastavuje chod strojku během seřizování času.

PODROBNÉ INFORMACE O ORLOJKÁCH AETERNITAS

 

 • Hodinky Aeternitas S/N: #1 jsou zhotovené pouze v jednom exempláři: Hodinky budete nosit jako jediný na světě
 • Jen několik kusů ročně: Výroba unikátních hodinek od návrhu až po realizaci je náročný proces, a tak nyní z mé dílny vychází jen několik kusů ročně
 • Dodáváno v dřevěné krabičce: Své orlojky budete moci kdykoli bezpečně odložit do dřevěné kazety a obdržíte k nim certifikát na vaše jméno

POPIS

Pouzdro hodinek Aeternitas je ručně zhotovené z ušlechtilé nerezové antialergické oceli 316L a je doplněno o odolné safírové sklo. Zajímavostí je, že jejich horní část je vyhotovena v kuse z jednoho bloku materiálu. Ciferník i ostatní součástky orloje jsou také zhotovené z nerezové oceli. Ručky jsou černě lakované. Gravírované číslice a indexy jsou zvýrazněny čínským inkoustem. Dekor ciferníku je zhotoven z masivního dřeva, a to luxusního afrického ebenu. Ten je napuštěn směsí přírodních olejů a karnaubského vosku. Uvnitř hodinek bije špičkový robustní mechanický strojek Sellita SW200-1 s automatickým nátahem. Strojek je ze zadní strany částečně viditelný. Strojek také disponuje funkcí zobrazení data. Řemínek je ušitý z kvalitní kůže a je opatřený sponou z nerezové oceli. Na dýnko standardně gravíruji seriové číslo a místo výroby, ale v tuto chvíli je možné opatřit ho gravírou na zakázku přímo pro Vás.

SPECIFIKACE

 • Serie: unikát S/N: #1
 • Rozměry: průměr 42mm
 • Pouzdro: ušlechtilá nerezová ocel 316L
 • Kalibr: Sellita SW200-1, Swiss made
 • Typ: mechanický s automatickým nátahem, frekvence 28800, 26 jewels
 • Funkce: vteřiny, minuty, hodiny, datum
 • Sklo: safírové z obou stran
 • Řemen: kožený

RUČNÍ VÝROBA

Orlojky Aeternitas jsou kromě strojku, sklíček a několika komponent vyrobené ručně v mé dílně. Jedná se o velmi náročný, zdlouhavý a bolestivý proces, ale jedině tak je možné dosáhnout opravdové tvůrčí svobody, aby byly hodinky doopravdy jedinečné. Proto jsem pevně rozhodnut dále rozvíjet své schopnosti, abych tuto svobodu rozšiřoval. 

DOSTUPNOST

 

Prodáno

CENA

Na dotaz

* NEVÁHEJTE MĚ KONTAKTOVAT *

Máte-li jakékoli dotazy, případně chcete li si domluvit schůzku, kde Vám hodinky s radostí osobně předvedu, neváhejte mě kontaktovat zde:

  Použitím kontaktního formuláře souhlasím s obchodními podmínkami a zpracováním osobních údajů GDPR.