fbpx

Hodinky PYRGO a novinka PAX

DOBRÝ DEN, PŘÁTELÉ ORLOJEK

 

 

Jsme hrdí dědici nejslavnějších věžních strojů a časomír, a nyní máte příležitost nosit kousek této historie na svém zápěstí!

 
 Představuji Vám nejnovější koncept orlojek PYRGO a také úplnou novinku, a to koncept PAX. Nyní bude možné tyto hodinky dekorovat a personifikovat přímo Vám na míru. Třetí třináctikusová emise pro oba koncepty je tu nyní pro Vás k dispozici. Pojďte si užívat originalitu a jedinečnost s orlojkami, které nereflektují jen čas, ale i váš jedinečný styl a osobnost.

 

PYRGO 2024

Orloj navržený pro vaši ruku

 

Orlojky PYRGO (VĚŽ) designem vychází ze středověkých věžních orlojů. Dominantou, která okamžitě přitahuje pozornost, je malý orloj umístěný uprostřed ciferníku. Hodiny ukazuje klasická ručka. Nad ní je umístěný otáčející se minutový číselník, kde minuty odečtete pomocí pevné ručky osazené na pozici indexu 12. Vteřinová ručka má pak klasický vzhled s protizávažím. Hodinky jsou také vybaveny datumovkou na pozici indexu 3. 

***

PAX 2024

Zrozeny z historie pro moderní dobu

Koncept orlojek PAX (KLID, MÍR) je úplnou novinkou z mé dílny.  Zobrazují totiž pouze hodiny.  Jedná se o jednoručkovou koncepci, inspirovanou středověkými věžními hodinami. Minutová ručka se na těchto hodinách objevila až v osmnáctém století. Do té doby bylo toto přibližné rozdělení dne dostačující. Orlojky PAX tedy nejsou v roli přísného kontrolora, ale spíše milým společníkem, který vám dopřeje svobodu a klid.

***

POJĎME VÁM ORLOJKY PŘIZPŮSOBIT NA MÍRU

 U obou konceptů je možné zvolit dřevěný dekor dle vašeho zadání. Dřevo také může být nahrazeno jiným materiálem. Jsou zde také možnosti lakování do široké škály  různých odstínů, laserového zdobení ocelových ploch ciferníku nejrůznějšími ornamenty a další. Hodinky je také možné doplnit o luminiscenční prvky tak, aby šlo odečítat hodinové ukazatele i po setmění. Řemínek také můžeme zvolit dle vašich představ tak, aby celé dílo skvěle doplnil a podtrhl. 

STROJEK

V hodinkách bije osvědčený robustní japonský kalibr Citizen Miyota řady 82**. Strojky jsou vyráběné na nejmodernějších hi-tech technologiích v duchu japonské automatizované výroby přímo v Japonsku. Disponuje 21 kameny a automatickým nátahem. Setrvačka běží na frekvenci 21600 kmitů za hodinu. Kromě času zobrazuje také kalendářní funkce. Rotor strojku je mnou upravený, aby ladil s celkovým konceptem hodinek. Je na něm gravírováno místo výroby, sériové číslo a český státní symbol dvouocasý lev.

 

LIMITOVANÁ VÝROBA

Kapacita mé ruční výroby je omezená, proto výroba těchto unikátních konceptů probíhá v limitovaných edicích po několika kusech! Tato je nastavena pouze na 13 kusů.


NEVYRÁBÍM PRODUKTY, SNAŽÍM SE TVOŘIT HODNOTY

„Jsem fascinován středověkými věžními hodinami a tato vášeň se výrazně propisuje do mých prací.“

„Jmenuji se Jiří Kubr a stavím pro Vás hodinky.“


Podrobné informace

 • Zhotovené pro Vás: Orlojky spolu nakonfigurujeme přímo pro vás!

 

 • Limitovaná výroba: Kapacita mé ruční výroby je omezená, proto výroba těchto unikátních konceptů probíhá v limitovaných edicích po několika kusech! Tato je nastavena pouze na 13 kusů.

 

 • Odkaz na českou historii: Jsme hrdí dědici nejslavnějších věžních strojů a časomír, a nyní máte  příležitost nosit kousek této historie na svém zápěstí!

POPIS

Pouzdro hodinek je zhotovené z ušlechtilé nerezové antialergické oceli 316L a je doplněno o odolné safírové sklo. Ciferník i ostatní součástky orloje jsou také zhotovené z nerezové oceli.  Gravírované číslice a indexy jsou zvýrazněny čínským inkoustem.  Dřevěné dekory ciferníku jsou zhotovovány z masivního dřeva. To je napuštěno směsí přírodních olejů a karnaubského vosku. Uvnitř hodinek bije spolehlivý robustní mechanický strojek Citizen Miyota cal. řady 82** s automatickým nátahem. Strojek je ze zadní strany viditelný.  Datum se nachází na pozici indexu 3. 

SPECIFIKACE

 • Série: Emise 3, koncepty PYRGO a PAX 2024
 • Rozměry: průměr 41 mm
 • Pouzdro: ušlechtilá nerezová ocel 316L
 • Kalibr: Citizen Miyota cal.: 8215
 • Typ: mechanický s automatickým nátahem, frekvence 21600, 21 jewels
 • Sklo: safírové
 • Řemen: kožený 

JAK VYPADAJÍ ORLOJKY Z MÉ DÍLNY VE SKUTEČNOSTI?

Na fotografii vidíte orlojky Pyrgo_2023 ze druhé vydané emise:

CENÍK

Cena hodinek ze třetí emise obou konceptů PYRGO a PAX činí:

19 350 Kč

DOSTUPNOST

UZAVŘENO

  Těším se na spolupráci s vámi.  Váš tvůrce časomír Jiří Kubr

   

   

   

  ZPĚT NA ORLOJKY

   


  Použitím kontaktního formuláře souhlasím s obchodními podmínkami a zpracováním osobních údajů GDPR.