fbpx

PYRGO S/N: 004-006

DOBRÝ DEN, PŘÁTELÉ ORLOJEK

Mám pro Vás tři nové unikátní kusy hodinek Pyrgo, které jsem právě dokončil a s velkou radostí Vám je nyní představuji v předprodeji!

 

3 KUSY – 3 UNIKÁTY

Hodinky Pyrgo serie 004 – 006 jsou volným pokračováním konceptu Pyrgo. Dominantou, která okamžitě přitahuje pozornost, je malý orloj umístěný uprostřed ciferníku. Hodiny ukazuje klasická ručka. Nad ní je umístěný otáčející se minutový číselník, kde minuty odečtete pomocí pevné ručky, osazené na pozici indexu 12. Vteřinová ručka má pak klasický vzhled s protizávažím. Každý kus se liší zvoleným dřevem na dekoru ciferníku, a tím i barevným provedením. Na prodlouženém dříku hodinové ručky je umístěn symbol slunce, který umožňuje pomocí indexů na astronomické desce ciferníku odečíst zbývající čas do východu či západu slunce.

 

STROJEK

V hodinkách bije osvědčený robustní japonský kalibr Citizen Miyota řady 82**. Strojky jsou vyráběné na nejmodernějších hi-tech technologiích v duchu japonské automatizované výroby přímo v Japonsku. Disponuje 21 kameny a automatickým nátahem. Setrvačka běží na frekvenci 21600 kmitů za hodinu. Kromě času zobrazuje také kalendářní funkce. Na rotoru automatického nátahu je gravírováno sériové číslo hodinek a místo výroby.

 

PODROBNÉ INFORMACE O ORLOJKÁCH PYRGO

 

 • Hodinky Pyrgo 004-006 jsou unikáty: Hodinky budete nosit jako jediný na světě
 • Jen několik kusů ročně: Výroba unikátních hodinek od návrhu až po realizaci je náročný proces, a tak nyní z mé dílny vychází jen několik kusů ročně
 • Dodáváno v dřevěné krabičce: Své orlojky budete moci kdykoli bezpečně odložit do dřevěné kazety a obdržíte k nim certifikát na vaše jméno

POPIS

Pouzdro hodinek Pyrgo je zhotovené z ušlechtilé nerezové antialergické oceli 316L a je doplněno o odolné safírové sklo. Ciferník i ostatní součástky orloje jsou také zhotovené z leštěné nerezové oceli. Gravírované číslice a indexy jsou zvýrazněny čínským inkoustem. Dekor ciferníku je zhotoven z masivního dřeva. To je nejprve vakuově napuštěno pryskyřicí a následně směsí přírodních olejů a karnaubského vosku. Uvnitř hodinek bije spolehlivý robustní mechanický strojek Citizen Miyota cal. řady 82** s automatickým nátahem. Strojek je ze zadní strany viditelný a na rotoru opatřený vygravírovaným sériovým číslem. Strojek také disponuje funkcí zobrazení data. Řemínek je ušitý z kvalitní kůže a je opatřený sponou z nerezové oceli. Odstín je volen tak, aby ladil s použitým dřevěným dekorem ciferníku.

SPECIFIKACE

 • Serie: Pyrgo S/N: 004, 005, 006 unikátní kusy
 • Rozměry: průměr 41mm
 • Pouzdro: ušlechtilá nerezová ocel 316L
 • Kalibr: Citizen Miyota cal. 8215
 • Typ: mechanický s automatickým nátahem, frekvence 21600, 21 jewels
 • Funkce: vteřiny, minuty, hodiny, datum, přibližný odečet času do východu/západu slunce
 • Sklo: safírové
 • Řemen: kožený

ODEČET ČASU DO ZÁPADU A VÝCHODU SLUNCE

Na astronomické desce orloje jsou vyznačené přibližné časy východů a západů slunce, a to vždy k patnáctému dni v měsíci. Horní polovina označuje východy a dolní západy. Hodinová ručka je pak prodloužena a ozdobena symbolem slunce, díky které pak můžete odečítat tyto hodnoty v obou polosférách. Lze tak přibližně spočítat kolik času zbývá do východu či západu slunce za horizont v českém časovém pásmu.

DOSTUPNOST

 

S/N: 004 PRODÁNO

Dekor ciferníku: olivovník
Řemínek: kožený béžový


 

S/N: 005 PRODÁNO

Dekor ciferníku: amarant
Řemínek: kožený fialový


 

S/N: 006 PRODÁNO

Dekor ciferníku: americký ořech
Řemínek: kožený hnědý


Všechny kusy hodinek Pyrgo jsou již prodané. Nyní však pracuji na dalších autorských unikátech. Pokud chcete být mezi prvními, kdo se o nich dozví, zanechte mi prosím na Vás kontakt zde:


   

  NEBO VYUŽIJTE MOŽNOSTI ZAKÁZKOVÉ VÝROBY 

  Velice rád Vám zhotovím vaše jedinečné hodinky na míru. Více informací naleznete zde:

  ZAKÁZKOVÁ VÝROBA


  ZPĚT NA ORLOJKY


  Použitím kontaktního formuláře souhlasím s obchodními podmínkami a zpracováním osobních údajů GDPR.