fbpx

Simplyfera Roberto

 

Tento kousek vyrobený na zakázku pouze v jednom exempláři byl pro mě velkou výzvou. S paní Andreou jsme ho postavili pro jejího manžela Roberta k jubilejním narozeninám a když jsem dotáhl poslední šroubek, pocítil jsem velkou radost.  Orlojky Roberto totiž nejsou jen hodinky, ale příběh středomořského ducha s českým srdcem. 


Specifikace

Serie: Zakázková výroba      S/N:  1/1 CZ
Rozměry:  Průměr 44,5mm, délka přes nožičky 54,5mm
Pouzdro:  Olivovník Itálie, typ Simplyfera
Strojek: Prim Elton kalibr 68
Typ: Mechanický s ručním nátahem
Sklo: Minerální
Funkce:  Hodiny, minuty, vteřiny, datum
Rezerva: Rezerva chodu na jedno úplné natažení 30 hodin
Řemínek:  Kožený Morellato Fontana 20mm


Začátek příběhu

Jelikož má pan Roberto kořeny v Itálii, tak celý koncept vychází ze spojení symboliky jeho rodiště ve středomoří a nynějšího českého domova. U těchto hodinek jsme se s paní Andreou snažili dosáhnout co největšího podílu výroby v České republice. Díky použití strojku Prim Elton, je více než 90% částí místních a tak se již nezdráhám označení vyrobeno v Česku :).

 

Pouzdro

Pouzdro hodinek je vyrobeno z italského olivovníku. Je typu Simplyfera, s mosazným jádrem. Tento typ pouzdra tvoří dřevěná sendvičová konstrukce, která je napuštěná za tepla 6-ti vrstvami směsi přírodních vysoce tvrdých olejů. Jádro tvoří mosazná utěsněná kapsle s vsazenými minerálními skly zajišťující stabilní ochranu mechanickému strojku.

Korunka

Korunka je také olivová s kovovým jádrem s těsnícím „O“ kroužkem nasazená na mosazném zapouzdření. Na čele korunky je zapuštěná perleťová ozdoba.

Číselník

Číselník je frézovaný z mosazi a zdobený rytinou květu života. Povrchovou úpravu tvoří galvanické pokovení stříbrem. Symbol Audio Barletta je zlacený 24 karátovým zlatem. Číslice a popisy jsou ručně transferované.

Ručky

Ručky jsou frézované z mosazi a galvanicky pokovené stříbrem stejně jako lože minerálních skel. Na tyto komponenty jsou pak naneseny 3 vrstvy vitrážového transparentního laku tyrkysového odstínu.

Strojek

Srdcem hodinek je český historický mechanický strojek Prim Elton kalibr 68 s ručním nátahem. Společnost Prim Elton sídlící v Novém Městě nad Metují je jedna z mála manufaktur na světě, která dokáže zhotovit celý hodinkový strojek. Kalibr 68 disponuje 17 kameny a pracuje s frekvencí 18 000 kyvů za minutu. Strojek má robustní konstrukci a tak se vyznačuje vysokou odolností. 

Řemínek

Řemínek od společnosti Morellato mající kořeny v italských Benátkách doplňuje charakter hodinek. Řemínek je ručně šitý z kvalitní telecí kůže,  opatřený nerezovou sponou.


Jsem moc rád, že jsem mohl pracovat na tomto unikátním kousku. Někdy mám pocit, že ke mě během stavby některé součástky promlouvají a tady mě vzaly na malý výlet mimo čas a prostor :).

Také byste chtěli své Orlojky na míru? Více o zakázkové výrobě se dozvíte tady.

 

ZAKÁZKOVÁ VÝROBA